Financials
Cash flow
Fundamentals currency is EUR
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | 48.1M |
| Net income | 25.7M |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | — |
| Other non cash items | 24.8M |
| Accounts receivable | — |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | -2.4M |
| Investing activities | -72.6K |
| Capital expenditures | -72.7K |
| Net intangibles | -34.4K |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | 0 |
| Sale of investments | 129 |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | -13.8M |
| Long term debt issuance | 46.5M |
| Long term debt payments | -23.3M |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 0 |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | -37.0M |
| Other financing charges | 6.2K |
| End cash position | 2.9M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | 56.1M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.