Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 1.4B |
| Current assets | 232.9M |
| Cash | — |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 79.6M |
| Other short term investments | 579K |
| Accounts receivable | 81.7M |
| Other receivables | — |
| Inventory | 27.4M |
| Prepaid assets | — |
| Restricted cash | 14.1M |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | 29.5M |
| Non current assets | 1.1B |
| Properties | 8.2M |
| Land and improvements | 199K |
| Machinery furniture equipment | 39.0M |
| Construction in progress | 0 |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -37.1M |
| Goodwill | 2.0B |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 203.4M |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 13.3M |
| Total liabilities | 544.0M |
| Current liabilities | 140.7M |
| Accounts payable | 39.3M |
| Accrued expenses | 37.6M |
| Short term debt | 21.9M |
| Deferred revenue | 27.9M |
| Tax payable | — |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | — |
| Non current liabilities | 403.3M |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 380.5M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | 18.4M |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 2.5M |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 836K |
| Retained earnings | -364.4M |
| Other shareholders equity | -8.4M |
| Total shareholders equity | 825.2M |
| Additional paid in capital | 1.2B |
| Treasury stock | 28.9M |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.