Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | -61.5K |
| Net income | -495.8K |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 174.7K |
| Other non cash items | -15.4K |
| Accounts receivable | -120.9K |
| Accounts payable | 395.7K |
| Other assets liabilities | — |
| Investing activities | -171.9K |
| Capital expenditures | — |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | -171.9K |
| Financing activities | 30.4M |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | -65K |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 3.8M |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | 0 |
| Other financing charges | 26.7M |
| End cash position | 30.0M |
| Income tax paid | 0 |
| Interest paid | 2.2K |
| Free cash flow | -622.5K |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.