Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total assets | 22.0M |
| Current assets | 8.0M |
| Cash | 5.3M |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 5.3M |
| Other short term investments | 2.5M |
| Accounts receivable | 11.0K |
| Other receivables | — |
| Inventory | — |
| Prepaid assets | 215.0K |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | — |
| Non current assets | 14.0M |
| Properties | 13.3M |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | — |
| Construction in progress | — |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -97.9K |
| Goodwill | — |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | — |
| Investments and advances | 700K |
| Other non current assets | — |
| Total liabilities | 456.5K |
| Current liabilities | 211.6K |
| Accounts payable | 134.8K |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 69.8K |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | — |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | — |
| Non current liabilities | 244.9K |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 244.9K |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | — |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 32.8M |
| Retained earnings | -17.1M |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 21.5M |
| Additional paid in capital | — |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | 2.0M |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.