Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is EUR
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total assets | 205.0M |
| Current assets | 136.4M |
| Cash | — |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 41.4M |
| Other short term investments | — |
| Accounts receivable | 40.5M |
| Other receivables | 1.3M |
| Inventory | 48.6M |
| Prepaid assets | — |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | 655K |
| Other current assets | 1.4M |
| Non current assets | 68.6M |
| Properties | 1.3M |
| Land and improvements | 58.4M |
| Machinery furniture equipment | 100.6M |
| Construction in progress | 11.2M |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -126.2M |
| Goodwill | 27.6M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | 66K |
| Intangible assets | 6.2M |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 93K |
| Total liabilities | 106.3M |
| Current liabilities | 50.5M |
| Accounts payable | 17.9M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 709K |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | 2.6M |
| Pensions | 10.8M |
| Other current liabilities | 14.0M |
| Non current liabilities | 55.8M |
| Long term provisions | 3.6M |
| Long term debt | 1.0M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | 272K |
| Derivative product liabilities | 0 |
| Other non current liabilities | — |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 30M |
| Retained earnings | 68.1M |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 98.7M |
| Additional paid in capital | 17.2M |
| Treasury stock | 10.7M |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.