Financials
Cash flow
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | 59.5M |
| Net income | 50.3M |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | — |
| Other non cash items | 2.5M |
| Accounts receivable | -2.1M |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | 8.8M |
| Investing activities | -47K |
| Capital expenditures | -554K |
| Net intangibles | -15K |
| Net acquisitions | -1.2M |
| Purchase of investments | 0 |
| Sale of investments | 360K |
| Other investing activity | 1.3M |
| Financing activities | -16.0M |
| Long term debt issuance | 119.5M |
| Long term debt payments | -45.6M |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 131K |
| Common stock repurchase | -25.0M |
| Common dividends | -23.8M |
| Other financing charges | -41.2M |
| End cash position | 114.9M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | 74.5M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.