Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 1.0B |
| Current assets | 904.3M |
| Cash | — |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 164.4M |
| Other short term investments | 578.3M |
| Accounts receivable | 137.2M |
| Other receivables | — |
| Inventory | — |
| Prepaid assets | — |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | 24.3M |
| Non current assets | 121.6M |
| Properties | 0 |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 21.6M |
| Construction in progress | 960K |
| Leases | 82.5M |
| Accumulated depreciation | -25.8M |
| Goodwill | 1.3M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | — |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 41.7M |
| Total liabilities | 187.6M |
| Current liabilities | 131.9M |
| Accounts payable | 15.2M |
| Accrued expenses | 23.1M |
| Short term debt | 4.8M |
| Deferred revenue | 36.6M |
| Tax payable | 5.3M |
| Pensions | 44.6M |
| Other current liabilities | 2.4M |
| Non current liabilities | 55.7M |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | — |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 55.7M |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 133K |
| Retained earnings | -1.4B |
| Other shareholders equity | 521K |
| Total shareholders equity | 838.3M |
| Additional paid in capital | 2.2B |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.