Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 614.7M |
| Current assets | 341.5M |
| Cash | — |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 203.9M |
| Other short term investments | — |
| Accounts receivable | 26.1M |
| Other receivables | — |
| Inventory | 84.0M |
| Prepaid assets | — |
| Restricted cash | 4.4M |
| Assets held for sale | 9.4M |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | 13.8M |
| Non current assets | 273.3M |
| Properties | 264.7M |
| Land and improvements | 5.5M |
| Machinery furniture equipment | 4.2M |
| Construction in progress | 40.9M |
| Leases | 16.9M |
| Accumulated depreciation | -102.0M |
| Goodwill | — |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | — |
| Investments and advances | 1.5M |
| Other non current assets | 11.9M |
| Total liabilities | 615.7M |
| Current liabilities | 74.9M |
| Accounts payable | 20.5M |
| Accrued expenses | 47.9M |
| Short term debt | 6.5M |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | — |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | — |
| Non current liabilities | 540.8M |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 501.5M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | 39.2M |
| Other non current liabilities | 220K |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 45K |
| Retained earnings | -1.0B |
| Other shareholders equity | -7.8M |
| Total shareholders equity | -997K |
| Additional paid in capital | 1.0B |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.