Financials
Balance sheet
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 185.8M |
| Current assets | 115.8M |
| Cash | — |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 32.6M |
| Other short term investments | — |
| Accounts receivable | 39.3M |
| Other receivables | 1.3M |
| Inventory | 39.2M |
| Prepaid assets | — |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | 19K |
| Other current assets | 1.5M |
| Non current assets | 70.0M |
| Properties | 1.6M |
| Land and improvements | 60.1M |
| Machinery furniture equipment | 92.5M |
| Construction in progress | 13.0M |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -118.6M |
| Goodwill | 27.5M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | 0 |
| Intangible assets | 6.0M |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 85K |
| Total liabilities | 92.9M |
| Current liabilities | 42.9M |
| Accounts payable | 15.6M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 819K |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | 3.0M |
| Pensions | 6.9M |
| Other current liabilities | 11.1M |
| Non current liabilities | 50.0M |
| Long term provisions | 2.4M |
| Long term debt | 831K |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | 371K |
| Derivative product liabilities | 28K |
| Other non current liabilities | — |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 27.5M |
| Retained earnings | 52.3M |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 92.9M |
| Additional paid in capital | 17.2M |
| Treasury stock | 592K |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.