Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is EUR
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 3.4B |
| Current assets | 3.1B |
| Cash | 87.9M |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 87.9M |
| Other short term investments | 2.9B |
| Accounts receivable | 9.6M |
| Other receivables | 43.6M |
| Inventory | 22.5M |
| Prepaid assets | 103K |
| Restricted cash | 0 |
| Assets held for sale | 0 |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | — |
| Non current assets | 327.1M |
| Properties | 3.2M |
| Land and improvements | 85.0M |
| Machinery furniture equipment | 37.9M |
| Construction in progress | — |
| Leases | 14.2M |
| Accumulated depreciation | -59.6M |
| Goodwill | 848K |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 848K |
| Investments and advances | 46.8M |
| Other non current assets | 177.6M |
| Total liabilities | 170.7M |
| Current liabilities | 152.9M |
| Accounts payable | 32.6M |
| Accrued expenses | 20K |
| Short term debt | 1.7M |
| Deferred revenue | 32K |
| Tax payable | 956K |
| Pensions | 33.1M |
| Other current liabilities | 38.9M |
| Non current liabilities | 17.8M |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 5.2M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | 0 |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 12.6M |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 293.9M |
| Retained earnings | 210.6M |
| Other shareholders equity | -5.6M |
| Total shareholders equity | 3.2B |
| Additional paid in capital | 2.7B |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.