Financials
Balance sheet
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total assets | 433.3M |
| Current assets | 255.3M |
| Cash | 33.3M |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 33.3M |
| Other short term investments | 6.2M |
| Accounts receivable | 66.7M |
| Other receivables | — |
| Inventory | 143.3M |
| Prepaid assets | 3.6M |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | — |
| Non current assets | 178.0M |
| Properties | 91.5M |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 147.2M |
| Construction in progress | 3.8M |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -145.0M |
| Goodwill | 96.0M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 18.0M |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 1K |
| Total liabilities | 163.2M |
| Current liabilities | 107.6M |
| Accounts payable | 15.0M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 34.8M |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | 4.9M |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | 45.5M |
| Non current liabilities | 55.6M |
| Long term provisions | 522K |
| Long term debt | 40.1M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | 6.0M |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 395K |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 10.4M |
| Retained earnings | — |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 270.1M |
| Additional paid in capital | 72.4M |
| Treasury stock | 8.4M |
| Minority interest | 5.7M |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.