Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -1.9M |
| Net income | -2.6M |
| Depreciation | 23.8K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 145.9K |
| Other non cash items | 285.5K |
| Accounts receivable | 329.2K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | -69.0K |
| Investing activities | 2.0M |
| Capital expenditures | — |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | 2.0M |
| Financing activities | 1.2M |
| Long term debt issuance | 134.2K |
| Long term debt payments | -41.6K |
| Short term debt issuance | -13.6K |
| Common stock issuance | 1.4M |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | -308.2K |
| End cash position | 433.8K |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -2.8M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.