Financials
Income statement
Fundamentals currency is CNY
| Fiscal date | Dec 2021 |
|---|---|
| Total reported revenue | 508.5M |
| Cost of revenue | 397.2M |
| Gross profit | 111.3M |
| Operating expense | |
| Research & development | — |
| Selling general and admin | 161.6M |
| Other operating expenses | -289K |
| Operating income | -50.0M |
| Non operating interest income | |
| Income | 744K |
| Expense | 563K |
| Other income expense | 2.2M |
| Pretax income | -47.6M |
| Tax provision | -17.1M |
| Net income | -29.9M |
| Basic EPS | — |
| Diluted EPS | — |
| Basic average shares | — |
| Diluted average shares | — |
| EBITDA | -49.1M |
| Net income from continuing op. | — |
| Minority interests | -3.2M |
| Preferred stock dividends | — |
Access
/income_statement
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.