Financials
Cash flow
| Fiscal date | 2019 |
|---|---|
| Operating activities | -1.9M |
| Net income | -1.6M |
| Depreciation | 4K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 2K |
| Other non cash items | — |
| Accounts receivable | -52K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | -243K |
| Investing activities | -4K |
| Capital expenditures | -4K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 1.9M |
| Long term debt issuance | 2.0M |
| Long term debt payments | -59K |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 17K |
| Income tax paid | 5K |
| Interest paid | 92K |
| Free cash flow | -2.0M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.