Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -894.6K |
| Net income | -1.8M |
| Depreciation | 0 |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 1.4M |
| Other non cash items | -677.0K |
| Accounts receivable | 231.8K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | — |
| Investing activities | -3.9M |
| Capital expenditures | -3.9M |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 7.4M |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 7.4M |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 4.5M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -4.5M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.