Financials
Cash flow
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | 31.0M |
| Net income | 1.8M |
| Depreciation | 16.4M |
| Deferred taxes | 4.5M |
| StockBased compensation | 2.4M |
| Other non cash items | -253K |
| Accounts receivable | 5.6M |
| Accounts payable | 568K |
| Other assets liabilities | — |
| Investing activities | -59.5M |
| Capital expenditures | -68.7M |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | 3.1M |
| Purchase of investments | -1M |
| Sale of investments | 5.2M |
| Other investing activity | 1.9M |
| Financing activities | 72.3M |
| Long term debt issuance | 10K |
| Long term debt payments | -28M |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 100M |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | 0 |
| Other financing charges | 280K |
| End cash position | 53.1M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -37.9M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.