Financials
Cash flow
| Fiscal date | 2020 |
|---|---|
| Operating activities | 87.9K |
| Net income | -119.0K |
| Depreciation | 51.5K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | — |
| Other non cash items | -4.1K |
| Accounts receivable | 94.6K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | 65.0K |
| Investing activities | -12.8K |
| Capital expenditures | -12.8K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | -5.9K |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | -5.9K |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 2.3M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | 1.3K |
| Free cash flow | 250.0K |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.