Financials
Income statement
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total reported revenue | 4.4M |
| Cost of revenue | 2.0M |
| Gross profit | 2.3M |
| Operating expense | |
| Research & development | 675.7K |
| Selling general and admin | 7.6M |
| Other operating expenses | — |
| Operating income | -6.0M |
| Non operating interest income | |
| Income | — |
| Expense | 3.6M |
| Other income expense | 1.1M |
| Pretax income | -8.6M |
| Tax provision | 144.9K |
| Net income | -8.8M |
| Basic EPS | -48 |
| Diluted EPS | -48 |
| Basic average shares | 179.4K |
| Diluted average shares | 179.4K |
| EBITDA | -5.6M |
| Net income from continuing op. | -8.8M |
| Minority interests | — |
| Preferred stock dividends | — |
Access
/income_statement
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.