Financials
Cash flow
Fundamentals currency is KRW
| Fiscal date | Dec 2004 |
|---|---|
| Operating activities | 5.2M |
| Net income | 5.5M |
| Depreciation | 644.0K |
| Deferred taxes | -606.9K |
| StockBased compensation | — |
| Other non cash items | — |
| Accounts receivable | -1.0M |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | 765.8K |
| Investing activities | -2.6M |
| Capital expenditures | -513.8K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | -315.9K |
| Sale of investments | -1.4M |
| Other investing activity | -394.4K |
| Financing activities | — |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 10.5M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | 4.9M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.