Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -5.3M |
| Net income | -5.7M |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | 58K |
| StockBased compensation | 48.8K |
| Other non cash items | 68.3K |
| Accounts receivable | 251.2K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | — |
| Investing activities | -400.9K |
| Capital expenditures | — |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | 7.3K |
| Other investing activity | -408.3K |
| Financing activities | 5.2M |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 5.7M |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | -526.1K |
| End cash position | 1.1M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | 0 |
| Free cash flow | -4.2M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.