Financials
Balance sheet
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 1.0B |
| Current assets | 551.6M |
| Cash | 19.4M |
| Cash equivalents | 34.9M |
| Cash and cash equivalents | 54.3M |
| Other short term investments | 48.8M |
| Accounts receivable | 207.3M |
| Other receivables | — |
| Inventory | 207.7M |
| Prepaid assets | 48.8M |
| Restricted cash | 500K |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | 31.2M |
| Non current assets | 478.6M |
| Properties | 6.1M |
| Land and improvements | 13.3M |
| Machinery furniture equipment | 1.5B |
| Construction in progress | 9.3M |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -1.4B |
| Goodwill | 0 |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | — |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 183K |
| Total liabilities | 930.1M |
| Current liabilities | 505.5M |
| Accounts payable | 303.1M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 121.6M |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | 0 |
| Pensions | 20K |
| Other current liabilities | 1.9M |
| Non current liabilities | 424.6M |
| Long term provisions | 201K |
| Long term debt | 424.4M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | 0 |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | -1K |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 103.9M |
| Retained earnings | -8.4B |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 100.1M |
| Additional paid in capital | 1.0B |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.