Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -218.3K |
| Net income | -89.4K |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | — |
| Other non cash items | — |
| Accounts receivable | -7.7K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | -121.2K |
| Investing activities | -15K |
| Capital expenditures | — |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | -15K |
| Financing activities | 878.5K |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 910.0K |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | -31.6K |
| End cash position | 700.1K |
| Income tax paid | 0 |
| Interest paid | 0 |
| Free cash flow | -163.4K |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.