Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 6.9B |
| Current assets | 2.5B |
| Cash | — |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 467.2M |
| Other short term investments | 590.2M |
| Accounts receivable | 176.8M |
| Other receivables | 41.2M |
| Inventory | 451.2M |
| Prepaid assets | 105.4M |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | 24.4M |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | 18.7M |
| Non current assets | 4.3B |
| Properties | 8.3M |
| Land and improvements | 1.1B |
| Machinery furniture equipment | 1.7B |
| Construction in progress | 2.3B |
| Leases | 139.1M |
| Accumulated depreciation | -1.3B |
| Goodwill | 23.8M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 23.8M |
| Investments and advances | 0 |
| Other non current assets | 371.9M |
| Total liabilities | 7.3B |
| Current liabilities | 7.1B |
| Accounts payable | 30.6M |
| Accrued expenses | 249.6M |
| Short term debt | 6.5B |
| Deferred revenue | 50M |
| Tax payable | 800K |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | 220.5M |
| Non current liabilities | 211.5M |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 8.4M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | 500K |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 202.6M |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 200K |
| Retained earnings | -4.5B |
| Other shareholders equity | -3.8M |
| Total shareholders equity | -447.1M |
| Additional paid in capital | 4.1B |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.