Financials
Balance sheet
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 53.7B |
| Current assets | 18.8B |
| Cash | 1.2B |
| Cash equivalents | 930K |
| Cash and cash equivalents | 1.2B |
| Other short term investments | 2.6B |
| Accounts receivable | 892.7M |
| Other receivables | 9.9B |
| Inventory | — |
| Prepaid assets | 2.1B |
| Restricted cash | 2.1B |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | 26.5M |
| Non current assets | 34.9B |
| Properties | 74.8M |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 1.7B |
| Construction in progress | 1.2B |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -2.1B |
| Goodwill | 40.8B |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 7.4B |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 30K |
| Total liabilities | 15.3B |
| Current liabilities | 11.8B |
| Accounts payable | 320.5M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 925.3M |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | 58.2M |
| Pensions | 58.5M |
| Other current liabilities | 14.8M |
| Non current liabilities | 3.5B |
| Long term provisions | 122.6M |
| Long term debt | 799.4M |
| Provision for risks and charges | 39M |
| Deferred liabilities | 2.5B |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 10K |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 2.8B |
| Retained earnings | 9.3B |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 38.4B |
| Additional paid in capital | 25.3B |
| Treasury stock | 413.5M |
| Minority interest | 1.1B |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.