Financials
Cash flow
Fundamentals currency is GBP
| Fiscal date | Sep 2024 |
|---|---|
| Operating activities | 6.3M |
| Net income | 4.1M |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 168K |
| Other non cash items | 306K |
| Accounts receivable | 1.7M |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | — |
| Investing activities | -3.3M |
| Capital expenditures | -139K |
| Net intangibles | -207K |
| Net acquisitions | -3.1M |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 2K |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 2K |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 27.2M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | 4.4M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.