Financials
Cash flow
| Fiscal date | Jul 2019 |
|---|---|
| Operating activities | 5.1M |
| Net income | 5M |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | — |
| Other non cash items | 5K |
| Accounts receivable | 24K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | 44K |
| Investing activities | 0 |
| Capital expenditures | — |
| Net intangibles | -99K |
| Net acquisitions | 0 |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 0 |
| Long term debt issuance | 0 |
| Long term debt payments | 0 |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 0 |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 6.0M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | 4.5M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.