Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | -1.5M |
| Net income | -3.1M |
| Depreciation | 22.6K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 1.4M |
| Other non cash items | 431.1K |
| Accounts receivable | -141.1K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | -76.5K |
| Investing activities | -5.1M |
| Capital expenditures | — |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | -5.1M |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 14.9M |
| Long term debt issuance | 1.6M |
| Long term debt payments | -782.5K |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 14.5M |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | -403.3K |
| End cash position | 9.1M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -833.4K |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.