Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -5.1M |
| Net income | -6.9M |
| Depreciation | 546.2K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 536.7K |
| Other non cash items | 2.2M |
| Accounts receivable | -2.0M |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | 541.2K |
| Investing activities | 1.3M |
| Capital expenditures | -11.0K |
| Net intangibles | -607.1K |
| Net acquisitions | 227.2K |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | 1.1M |
| Financing activities | 2.8M |
| Long term debt issuance | 30K |
| Long term debt payments | -2.2M |
| Short term debt issuance | -312.7K |
| Common stock issuance | 5.5M |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | 0 |
| Other financing charges | -214.0K |
| End cash position | 2.2M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -3.6M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.