Financials
Cash flow
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -5.8M |
| Net income | 23.7M |
| Depreciation | 2.1M |
| Deferred taxes | -12.1M |
| StockBased compensation | 1.2M |
| Other non cash items | -52K |
| Accounts receivable | -9.0M |
| Accounts payable | -989K |
| Other assets liabilities | -10.7M |
| Investing activities | — |
| Capital expenditures | — |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | -9.9M |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | -377K |
| Common dividends | -9.6M |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 6.1M |
| Income tax paid | 371K |
| Interest paid | 104K |
| Free cash flow | -3.2M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.