Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is AUD
| Fiscal date | Jun 2024 |
|---|---|
| Total assets | 2.3M |
| Current assets | 2.2M |
| Cash | 1.5M |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 1.5M |
| Other short term investments | 294.9K |
| Accounts receivable | — |
| Other receivables | 316.8K |
| Inventory | — |
| Prepaid assets | — |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | 25K |
| Non current assets | 157.3K |
| Properties | 105.8K |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 102.8K |
| Construction in progress | — |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -51.3K |
| Goodwill | — |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | — |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | — |
| Total liabilities | 584.4K |
| Current liabilities | 436.2K |
| Accounts payable | 117.7K |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 49.2K |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | — |
| Pensions | 6.9K |
| Other current liabilities | — |
| Non current liabilities | 148.3K |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 20.8K |
| Provision for risks and charges | 127.5K |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | — |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 11.5M |
| Retained earnings | -12.2M |
| Other shareholders equity | 2.8M |
| Total shareholders equity | 1.8M |
| Additional paid in capital | — |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | -354.7K |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.