Financials
Income statement
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total reported revenue | 54.5M |
| Cost of revenue | 33.0M |
| Gross profit | 21.5M |
| Operating expense | |
| Research & development | 2.7M |
| Selling general and admin | 8.9M |
| Other operating expenses | — |
| Operating income | 9.2M |
| Non operating interest income | |
| Income | 13K |
| Expense | 608K |
| Other income expense | 290K |
| Pretax income | 8.9M |
| Tax provision | 22K |
| Net income | 8.9M |
| Basic EPS | 0.1 |
| Diluted EPS | 0.1 |
| Basic average shares | 102.2M |
| Diluted average shares | 102.2M |
| EBITDA | 11.2M |
| Net income from continuing op. | 8.9M |
| Minority interests | — |
| Preferred stock dividends | — |
Access
/income_statement
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.