Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -6.6M |
| Net income | -7.1M |
| Depreciation | 14.6K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 1.0M |
| Other non cash items | — |
| Accounts receivable | -497.1K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | — |
| Investing activities | -311.9K |
| Capital expenditures | -311.9K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 6.4M |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 7.0M |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | -566.4K |
| End cash position | 820.6K |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -6.9M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.