Financials
Income statement
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total reported revenue | 0 |
| Cost of revenue | — |
| Gross profit | — |
| Operating expense | |
| Research & development | 88.2K |
| Selling general and admin | 747.2K |
| Other operating expenses | 303.1K |
| Operating income | -1.1M |
| Non operating interest income | |
| Income | 5.7K |
| Expense | — |
| Other income expense | -1.2M |
| Pretax income | -2.4M |
| Tax provision | — |
| Net income | -2.4M |
| Basic EPS | -0.1 |
| Diluted EPS | -0.1 |
| Basic average shares | 37.6M |
| Diluted average shares | 37.6M |
| EBITDA | 103.5K |
| Net income from continuing op. | -2.4M |
| Minority interests | — |
| Preferred stock dividends | — |
Access
/income_statement
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.