Financials
Balance sheet
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 5.9B |
| Current assets | 4.6B |
| Cash | 50.2M |
| Cash equivalents | 440K |
| Cash and cash equivalents | 50.6M |
| Other short term investments | 54.3M |
| Accounts receivable | 1.1B |
| Other receivables | 34.7M |
| Inventory | 2.8B |
| Prepaid assets | 590.4M |
| Restricted cash | 401K |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | 956K |
| Other current assets | 777K |
| Non current assets | 1.3B |
| Properties | 25.4M |
| Land and improvements | 35.2M |
| Machinery furniture equipment | 520.2M |
| Construction in progress | 726.0M |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -306.5M |
| Goodwill | 8.4M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 8.4M |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 726.4M |
| Total liabilities | 4.4B |
| Current liabilities | 3.9B |
| Accounts payable | 991.4M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 2.6B |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | 60.9M |
| Pensions | 404K |
| Other current liabilities | 208.7M |
| Non current liabilities | 429.2M |
| Long term provisions | 9.9M |
| Long term debt | 342.9M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | 76.4M |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 1K |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 38.7M |
| Retained earnings | 1.1B |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 1.5B |
| Additional paid in capital | 499.4M |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | 10.5M |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.