Analysis
| Earnings estimate |
Next year (Dec 2026) |
|---|---|
| Number of analysts | 1 |
| Average estimate | 2.75K |
| Low estimate | 2.75K |
| High estimate | 2.75K |
| Last year EPS | 2.55K |
Access
/earnings_estimate
data via our API — starting from the
Ultra plan (individual) and the Enterprise plan (business) and above.
| Revenue estimate |
Next year (Dec 2026) |
|---|---|
| Number of Analysts | 1 |
| Avg. estimate | 519.50B |
| Low estimate | 519.50B |
| High estimate | 519.50B |
| Last year sales | 485.50B |
| Sales growth | 0.07 |
Access
/revenue_estimate
data via our API — starting from the
Ultra plan (individual) and the Enterprise plan (business) and above.
| EPS trend |
Next year (Dec 2026) |
|---|---|
| Current estimate | 2.75K |
| 7 days ago | 2.48K |
| 30 days ago | 2.48K |
| 60 days ago | 2.48K |
| 90 days ago | 2.48K |
Access
/eps_trend
data via our API — starting from the
Ultra plan (individual) and the Enterprise plan (business) and above.
| EPS revisions |
Next year (Dec 2026) |
|---|---|
| Up last 7 days | 0 |
| Up last 30 days | 0 |
| Down last 7 days | 0 |
| Down last 30 days | 0 |
Access
/eps_revisions
data via our API — starting from the
Ultra plan (individual) and the Enterprise plan (business) and above.