Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total assets | 58.9M |
| Current assets | 30.4M |
| Cash | — |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 28.2M |
| Other short term investments | — |
| Accounts receivable | 148.8K |
| Other receivables | 1.2M |
| Inventory | — |
| Prepaid assets | 485.4K |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | — |
| Non current assets | 28.5M |
| Properties | 24.9M |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 71.4K |
| Construction in progress | — |
| Leases | 0 |
| Accumulated depreciation | -241.7K |
| Goodwill | — |
| Investment properties | — |
| Financial assets | 0 |
| Intangible assets | — |
| Investments and advances | 3.4M |
| Other non current assets | — |
| Total liabilities | 9.2M |
| Current liabilities | 5.6M |
| Accounts payable | 262.2K |
| Accrued expenses | 683.9K |
| Short term debt | 80.3K |
| Deferred revenue | 3.5M |
| Tax payable | 24.3K |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | 1.0M |
| Non current liabilities | 3.6M |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 137.4K |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | 3.5M |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | — |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 40.8M |
| Retained earnings | 3.7M |
| Other shareholders equity | 5.1M |
| Total shareholders equity | 49.6M |
| Additional paid in capital | — |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.