Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | 245.9K |
| Net income | -3.7M |
| Depreciation | 92.1K |
| Deferred taxes | 1.8M |
| StockBased compensation | 2.2M |
| Other non cash items | -1.2M |
| Accounts receivable | 1.5M |
| Accounts payable | -433.5K |
| Other assets liabilities | — |
| Investing activities | -9.1M |
| Capital expenditures | 6.9M |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | 0 |
| Purchase of investments | 0 |
| Sale of investments | 0 |
| Other investing activity | -16.0M |
| Financing activities | 10.2M |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | -100.0K |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 10.3M |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | -63.9K |
| End cash position | 28.2M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | 1.1M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.