Financials
Cash flow
| Fiscal date | Jun 2016 |
|---|---|
| Operating activities | -28.8M |
| Net income | 3.9M |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | — |
| Other non cash items | 5.5M |
| Accounts receivable | -38.2M |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | -42K |
| Investing activities | -173K |
| Capital expenditures | -173K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | 0 |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 11.1M |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | -4.2M |
| Short term debt issuance | 15.3M |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 22.9M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -3.7M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.