Financials
Balance sheet
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 2.1B |
| Current assets | 1.3B |
| Cash | 198.0M |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 198.0M |
| Other short term investments | 301.8M |
| Accounts receivable | 126.5M |
| Other receivables | 20.1M |
| Inventory | 609.3M |
| Prepaid assets | 147.2M |
| Restricted cash | 669K |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | 89.1M |
| Non current assets | 723.3M |
| Properties | 450.5M |
| Land and improvements | 73.6M |
| Machinery furniture equipment | 235.4M |
| Construction in progress | 0 |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -26.0M |
| Goodwill | 334K |
| Investment properties | 17.3M |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 335K |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 27.7M |
| Total liabilities | 1.1B |
| Current liabilities | 778.2M |
| Accounts payable | 257.3M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 464.9M |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | — |
| Pensions | 1.7M |
| Other current liabilities | 39.3M |
| Non current liabilities | 293.7M |
| Long term provisions | 5.3M |
| Long term debt | 288.5M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 2K |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 167.2M |
| Retained earnings | 662.2M |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 990.0M |
| Additional paid in capital | 100.0M |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | 59.6M |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.