Financials
Income statement
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total reported revenue | 846.2K |
| Cost of revenue | 311.1K |
| Gross profit | 535.1K |
| Operating expense | |
| Research & development | 6.6M |
| Selling general and admin | 12.2M |
| Other operating expenses | -144.8K |
| Operating income | -18.7M |
| Non operating interest income | |
| Income | — |
| Expense | 26.1K |
| Other income expense | 5.0M |
| Pretax income | -13.4M |
| Tax provision | — |
| Net income | -13.4M |
| Basic EPS | -0.2 |
| Diluted EPS | -0.2 |
| Basic average shares | 71.5M |
| Diluted average shares | 71.5M |
| EBITDA | -17.7M |
| Net income from continuing op. | -13.4M |
| Minority interests | — |
| Preferred stock dividends | — |
Access
/income_statement
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.