Financials
Cash flow
| Fiscal date | Mar 2017 |
|---|---|
| Operating activities | 53.0K |
| Net income | 74.3K |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | — |
| Other non cash items | — |
| Accounts receivable | 3.6M |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | -3.6M |
| Investing activities | -143.6K |
| Capital expenditures | -143.6K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | 0 |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 0 |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | 0 |
| Common stock issuance | 0 |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 497.3K |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -82.3K |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.