Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | -334.9K |
| Net income | -651.3K |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 320.8K |
| Other non cash items | 2.0K |
| Accounts receivable | -6.4K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | — |
| Investing activities | -528.8K |
| Capital expenditures | 17.3K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | 0 |
| Other investing activity | -546.1K |
| Financing activities | 690K |
| Long term debt issuance | 60K |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 630K |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 6.9K |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | 0 |
| Free cash flow | -288.9K |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.