Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -1.4M |
| Net income | -2.9M |
| Depreciation | 1.4K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 384K |
| Other non cash items | 836.2K |
| Accounts receivable | 81.7K |
| Accounts payable | 175.0K |
| Other assets liabilities | — |
| Investing activities | 236.0K |
| Capital expenditures | -327.0K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | 0 |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | 563.0K |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 1.2M |
| Long term debt issuance | 490K |
| Long term debt payments | -377.2K |
| Short term debt issuance | 0 |
| Common stock issuance | 1.1M |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 869.7K |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -1.6M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.