Financials
Income statement
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total reported revenue | 11.8M |
| Cost of revenue | 5.4M |
| Gross profit | 6.4M |
| Operating expense | |
| Research & development | 15.1M |
| Selling general and admin | 11.2M |
| Other operating expenses | — |
| Operating income | -19.9M |
| Non operating interest income | |
| Income | 26K |
| Expense | — |
| Other income expense | 4K |
| Pretax income | -19.9M |
| Tax provision | 11K |
| Net income | -19.9M |
| Basic EPS | -0.5 |
| Diluted EPS | -0.5 |
| Basic average shares | 38.6M |
| Diluted average shares | 38.6M |
| EBITDA | -19.4M |
| Net income from continuing op. | -19.9M |
| Minority interests | — |
| Preferred stock dividends | — |
Access
/income_statement
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.