Financials
Cash flow
Fundamentals currency is GBP
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -435.8K |
| Net income | -325.8K |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | — |
| Other non cash items | — |
| Accounts receivable | -110.1K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | 0 |
| Investing activities | -9.1M |
| Capital expenditures | — |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | -9.1M |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 10.3M |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 10.3M |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | 0 |
| End cash position | 945.9K |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -179.2K |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.