Financials
Cash flow
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | -94.0M |
| Net income | -70.8M |
| Depreciation | 11.2M |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 12.1M |
| Other non cash items | 182K |
| Accounts receivable | 29.8M |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | -76.4M |
| Investing activities | -57.1M |
| Capital expenditures | -886K |
| Net intangibles | -1.8M |
| Net acquisitions | 0 |
| Purchase of investments | -100.4M |
| Sale of investments | 44.1M |
| Other investing activity | 129K |
| Financing activities | 78.7M |
| Long term debt issuance | 49.5M |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 29.2M |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 93.2M |
| Income tax paid | 1.5M |
| Interest paid | 2.1M |
| Free cash flow | -75.9M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.