Financials
Cash flow
| Fiscal date | 2023 |
|---|---|
| Operating activities | -9.1M |
| Net income | -12.5M |
| Depreciation | 402.9K |
| Deferred taxes | 0 |
| StockBased compensation | 2.6M |
| Other non cash items | 213.8K |
| Accounts receivable | 104.9K |
| Accounts payable | 493.1K |
| Other assets liabilities | -369.8K |
| Investing activities | 804.2K |
| Capital expenditures | 0 |
| Net intangibles | -451.3K |
| Net acquisitions | 804.2K |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 843.6K |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | -406.6K |
| Short term debt issuance | 1.3M |
| Common stock issuance | 0 |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 47.0K |
| Income tax paid | 0 |
| Interest paid | 0 |
| Free cash flow | -2.5M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.