Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | -8.2M |
| Net income | -12.2M |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | -11.8K |
| StockBased compensation | 5.5M |
| Other non cash items | -62.8K |
| Accounts receivable | -47.0K |
| Accounts payable | -37.4K |
| Other assets liabilities | -1.4M |
| Investing activities | -160.0K |
| Capital expenditures | — |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | -160.0K |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | — |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 18.1M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -8.0M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.