Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | -330.1K |
| Net income | -2.6M |
| Depreciation | 219.0K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 89.4K |
| Other non cash items | -778.5K |
| Accounts receivable | -97.8K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | 2.8M |
| Investing activities | 414.9K |
| Capital expenditures | 38.5K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | 370.5K |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | 5.9K |
| Financing activities | 479.8K |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 0 |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | 479.8K |
| End cash position | 2.0K |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -1.1M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.