Financials
Balance sheet
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total assets | 1.2B |
| Current assets | 786.3M |
| Cash | 390.1M |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 390.1M |
| Other short term investments | 121.3M |
| Accounts receivable | 83.2M |
| Other receivables | 122.6M |
| Inventory | 40.7M |
| Prepaid assets | 6.9M |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | 69K |
| Other current assets | 3.1M |
| Non current assets | 428.3M |
| Properties | 103.8M |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 112.6M |
| Construction in progress | 11.9M |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | — |
| Goodwill | 118.9M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 21.1M |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | — |
| Total liabilities | 431.5M |
| Current liabilities | 314.5M |
| Accounts payable | 54.2M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 28.1M |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | 37.9M |
| Pensions | 1.7M |
| Other current liabilities | 542K |
| Non current liabilities | 117.0M |
| Long term provisions | 2.2M |
| Long term debt | 34.2M |
| Provision for risks and charges | 14.1M |
| Deferred liabilities | 45.0M |
| Derivative product liabilities | 0 |
| Other non current liabilities | 745K |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 5.4M |
| Retained earnings | 120.8M |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 783.2M |
| Additional paid in capital | 434.2M |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | 222.7M |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.